• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 43 14 333
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Oddział przedszkolny/Oddział "Słoneczka"

Oddział "Słoneczka"

Witamy serdecznie w oddziale przedszkolnym "Słoneczka"

Do grupy uczęszcza 24 dzieci, 13 dziewczynek i 11 chłopców. Wychowawcą jest Pani Ewa Kamieniak, pomocą wychowawcy jest Pani Justyna Kurpas.

  • Dziewczynki:
    Iga, Oliwka, Julka, Majka, Martysia, Julka, Laura, Majka, Nadia, Amelka, Zuzia, Helcia, Tania
  • Chłopcy:
    Franek, Ignaś, Przemek, Staś, Dominik, Olek, Tomek, Gucio, Maks, Jaś, Antek

Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia. Dzieci starają się być miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała. Przed przedszkolakami wiele zabaw, zajęć, spotkań, doświadczeń , które rozwiną ich osobowość i charakter. Dzieci uczą się zasad współżycia w grupie, samodzielności oraz zawierają nowe znajomości.

Pomimo różnicy wieku przedszkolaki szybko zintegrowały się ze sobą. Część dzieci zaczyna dopiero przygodę w naszej grupie a część jest z nami już nawet czwarty rok. Jest tu bardzo wesoło, przyjaźnie i twórczo. Dzieci lubią tańczyć, śpiewać, bawić się, a przy okazji poznawać otaczający świat. Rozwijają swoje zdolności i zainteresowania. Pamiętają o kulturalnym zachowaniu się wobec rówieśników i dorosłych. Dbają o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Dzieci przestrzegają zasad kodeksu grupowego, troskliwie opiekują się młodszymi kolegami, pomagają sobie wzajemnie, włączają do wspólnej zabawy. Nowe dzieci z pomocą starszych kolegów szybko się uczą. Polubiły zajęcia z języka angielskiego, rytmiki oraz najstarsze również z religii. Czas w przedszkolu mija na wspólnej zabawie, zajęciach edukacyjnych, spacerach i wycieczkach oraz wszelkich czynnościach związanych ze sprawnym funkcjonowaniem w roli przyszłego ucznia.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do galerii, gdzie można na bieżąco podpatrywać co się u nas dzieje:)

do góry